Indicateurs | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Chiffre d'affaires | 1,51 M € | 1,17 M € | 345,81 k € | 18,88 M € | 2,24 M € | 11,59 M € | 4,70 M € | 6,55 M € | 4,20 M € |
Marge brute | 1,51 M € | 1,17 M € | 345,81 k € | 18,88 M € | 2,24 M € | 11,59 M € | 4,70 M € | 6,55 M € | 4,20 M € |
Résultat d'exploitation | -62,24 k € | 58,39 k € | 115,00 k € | 374,63 k € | 359,13 k € | 219,64 k € | 42,41 k € | 213,51 k € | 154,40 k € |
EBITDA - EBE | -292,00 k € | -372,65 k € | -341,71 k € | -475,46 k € | -437,95 k € | -547,89 k € | -557,37 k € | -494,61 k € | -528,52 k € |
Résultat net | -57,43 k € | 71,74 k € | 120,92 k € | 301,13 k € | 252,04 k € | 168,61 k € | 44,83 k € | 196,79 k € | 136,34 k € |
Indicateurs | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Chiffre d'affaires | -22.36 % | -70.54 % | 5359.23 % | -88.12 % | 417.14 % | -59.44 % | 39.37 % | -35.84 % |
Marge brute | -22.36 % | -70.54 % | 5359.23 % | -88.12 % | 417.14 % | -59.44 % | 39.37 % | -35.84 % |
Marge d'EBITDA | -193.82 % | 96.94 % | 225.77 % | -4.14 % | -38.84 % | -80.69 % | 403.43 % | -27.69 % |
Marge opérationnelle | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % |
En activité
12/09/2025
2024 - Comptes complets10/01/2025
2023 - Comptes complets